Z tego względu każda osoba, ubiegająca się o tytuł instruktora, lub egzaminatora nauki jazdy, bądź posiadająca już takie kwalifikacje, zobligowana jest  do odbywania badań psychologicznych, mających na celu sprawdzenie, czy badany posiada odpowiednie do tej pracy umiejętności i predyspozycje.

Kiedy wykonać badanie psychologiczne na instruktora nauki jazdy?

Pierwsze badanie psychologiczne na instruktora nauki jazdy powinno odbyć się jeszcze przed dniem wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej. Kolejne badania okresowe muszą się odbywać:

  • co 5 lat dla kierowców przed ukończeniem 60 roku życia;
  • co 2,5 roku (30 miesięcy) dla kierowców po ukończeniu 60 roku życia. 

Standardowy czas wykonywania badania psychologicznego z kwalifikacją na instruktora nauki jazdy trwa około 2 godziny, a jego koszt wynosi 150 zł. 

Dlaczego warto wykonać badanie w Auto Zyk w Poznaniu?

Badanie psychologiczne na instruktora, lub egzaminatora nauki jazdy można bez problemu wykonać w naszej pracowni diagnostycznej Auto Zyk w Poznaniu. Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem  psychologów z dziedziny transportu, którzy rzetelnie i w pełni profesjonalnie przeprowadzą badanie.  Ponadto posiadamy wszystkie niezbędne zezwolenia do prowadzenia badań i wystawiania odpowiednich orzeczeń.