Wizyta u mechanika samochodowego – kiedy konieczna?

Podczas eksploatacji pojazdu poszczególne części zużywają się, w związku z czym często konieczna jest ich regularna wymiana. Wizyta u mechanika samochodowego nie musi wiązać się od razu z poważną awarią, której naprawa mocno nadszarpnie domowy budżet. Podkreślamy to, bo wielu osobom właśnie w ten sposób kojarzy się warsztat samochodowy. Poznań nie rozpieszcza swoich mieszkańców najlepszej jakości drogami, co sprawia że częste wizyty u mechanika to codzienność dla wielu kierowców.

Wymiana żarówek - Poznań

Do naszego warsztatu można przyjechać jednak nawet z taką drobnostką, jak przepalona żarówka. W wielu modelach samochodów dostęp do żarówki jest bardzo utrudniony i bez fachowej wiedzy, doświadczenia oraz narzędzi, nie jest łatwo ją wymienić. W niektórych modelach trzeba demontować zderzak, nadkole lub całą lampę. Dlatego zamiast się niepotrzebnie męczyć i tracić czas, lepiej jest od razu odwiedzić warsztat samochodowy w Poznaniu, który prowadzimy już od czterdziestu lat i w związku z tym żaden samochód nie stanowi dla nas tajemnic.

Auto serwis Poznań - wykwalifikowana kadra to podstawa

W naszej ofercie znajdą Państwo również ozonowanie klimatyzacji samochodowej. Za pomocą specjalnego urządzenia generowany jest ozon, który następnie krąży nie tylko wewnątrz układu klimatyzacyjnego, ale również całego pojazdu. Ozon ma działanie silnie dezynfekujące, co sprawia, że stosując ozonowanie klimatyzacji w łatwy sposób można się wszystkich drobnoustrojów i grzybów, które nagromadziły się w aucie. Dodajmy, że ozonowanie klimatyzacji jest w pełni bezpieczne i ekologiczne, a kierowca po krótkim wywietrzeniu wnętrza pojazdu może ruszać w trasę.

Nabijanie klimatyzacji samochodowej - Poznań

Każda klimatyzacja posiada określoną ilość czynnika chłodniczego. To on zapewnia jej sprawne działanie. Wraz z upływem czasu, a także poprzez wszelkiej maści nieszczelności powstałe w skutek usterki, czynnik chłodniczy może wydostawać się poza układ chłodzenia. Skutkować może to poważnymi awariami samochodu jak chociażby zatarciem sprężarki. W każdym pojeździe konieczna jest więc regularna kontrola i w razie potrzeby serwis klimatyzacji. Najlepiej wybrać do tego sprawdzone miejsce, takie jak serwis klimatyzacji w Poznaniu AUTO ZYK. Sprawdzimy szczelność układu i zadbamy, żeby układ chłodził prawidłowo.

Serwis klimatyzacja Poznań - cennik i potrzebny czas

Koszt pełnego serwisu klimatyzacji to 299 zł brutto dla samochodów osobowych i 399 brutto dla samochodów ciężarowych. Nie uzależniamy od ilości czynnika. Czas, jaki musimy przeznaczyć na uzupełnienie klimatyzacji, nie powinien być dłuższy niż jedna godzina.