Koszt naprawy uszkodzonego rozrządu silnika pociąga za sobą lawinowo wydatki naprawy silnika. Żeby ich uniknąć, wystarczy na czas wymienić rozrząd. Zaniedbanie może prowadzić do bolesnej w kosztach awarii. Po pęknięciu paska rozrządu, zawory zaczną uderzać w tłoki, co może doprowadzić do sytuacji w której uszkodzeniu ulegną wałki rozrządu, a w najgorszym wypadku zniszczona zostanie głowica. Tym samym tak zwany silnik kolizyjny będzie musiał zostać poddany naprawie, co wiąże się z kilkudniowym odstawieniem auta do mechanika.

Napęd łańcuchowy

Część modeli samochodów nie posiada paska rozrządu, ponieważ zastąpiony on został napędem łańcuchowym. Czy takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze dla silnika i wieczne? Niestety nie. W tym przypadku może zdarzyć się, że pęknie łańcuch, zużyją się napinacze lub koła zębate.

W stacji kontroli pojazdów AUTO ZYK sprawdzimy Twoje auto i uczciwie doradzimy czy konieczna jest wymiana rozrządu. Poznań dobrze nas zna, a jego mieszkańcy już od 40 lat ufają naszemu profesjonalnemu podejściu do tematyki mechaniki samochodowej.

Co ile powinno się dokonywać wymiany rozrządu?

Po jakim czasie pasek rozrządu nadaje się do wymiany? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy m.in. od stylu jazdy oraz warunków eksploatacji. Jeżeli używamy samochodu na krótkie trasy albo często zdarza nam się stać w korkach, wtedy trzeba liczyć się z tym, że pasek rozrządu szybciej się zużyje i będzie wymagał wymiany. Ponadto dla elementów gumowych kluczowy jest czas. Stąd też zalecamy, żeby wymiana rozrządu odbywała się średnio co cztery do sześciu lat lub po przejechaniu 90-160 tys. km, w zależności od tego jak podaje producent.

Całkowity koszt wymiany rozrządu w naszym serwisie uzależniony jest przede wszystkim od modelu samochodu, a co za tym idzie, ceny części. Mniejszy wydatek będą mieli ci wszyscy, którzy muszą wymień pasek, a nie jedną z części napędu łańcuchowego. A zatem z jakimi wydatkami wiąże się wymiana rozrządu w Poznaniu bądź Dąbrowie? Dolna granica to ok. 500 zł, natomiast górna sięga 2000 zł. Przygotujemy kosztorys, a Ty po jego akceptacji umówisz się z nami na wymianę rozrządu w Poznaniu lub Dąbrowie. Nie martw się więc tym, że zaskoczą Cię nieprzewidziane wydatki.