Aby klimatyzacja działała sprawnie i była bezpieczna dla zdrowia, niezbędne jest jej regularne serwisowanie, odgrzybianie i napełnianie. Ponadto okresowy serwis klimatyzacji ma też duży wpływ na jej bezawaryjność. Zaniedbanie wykonywania czynności takich jak nabijanie klimatyzacji czynnikiem chłodniczym, może doprowadzić do poważnej usterki, a koszt naprawy klimatyzacji samochodowej będzie wielokrotnie przewyższał wydatki poniesione na jej regularne serwisowanie. W naszej stacji kontroli pojazdów w Poznaniu zadbamy o bezawaryjność Twojej klimatyzacji.

Przegląd klimatyzacji – jak często należy go przeprowadzać?

Wszystkie układy w samochodzie mają określony interwał serwisowy. Nie inaczej jest z klimatyzacją. Zalecamy, aby serwis klimatyzacji samochodowej przeprowadzać raz w roku. Podczas przeglądu w naszym warsztacie w Poznaniu, oprócz odgrzybiania i innych zabiegów mających na celu oczyszczenie układu, dokonujemy też uzupełnienia czynnika chłodzącego.

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Często zdarza się tak, że przyjeżdżają do nas klienci, którzy zgłaszają, że po włączeniu klimatyzacji daje się wyczuć nieprzyjemny zapach. Jest to informacja, że w układzie rozwinęły się grzyby i pleśń. W takim przypadku konieczne jest odgrzybianie klimatyzacji. Brak działania może powodować poczucie dyskomfortu podczas podróży i przyczynić się do podrażnień układu oddechowego.

W naszym serwisie klimatyzacji w Poznaniu przeprowadzamy usługę odgrzybiania klimatyzacji. Do układu dostarczane są się środki chemiczne, które mają za zadanie dezynfekować układ. Drobne cząsteczki preparatu są w stanie dotrzeć nawet do najmniejszych zakamarków parownika i nawiewów. Na odgrzybianie klimatyzacji samochodowej w Poznaniu można się umówić telefonicznie lub przyjechać do naszej stacji bez wcześniejszej rezerwacji terminu. Przy okazji odgrzybiania warto pamiętać o wymianie filtra kabinowego.

W naszej ofercie znajdą Państwo również ozonowanie klimatyzacji samochodowej. Za pomocą specjalnego urządzenia generowany jest ozon, który następnie krąży nie tylko wewnątrz układu klimatyzacyjnego, ale również całego pojazdu. Ozon ma działanie silnie dezynfekujące, co sprawia, że stosując ozonowanie klimatyzacji w łatwy sposób można się wszystkich drobnoustrojów i grzybów, które nagromadziły się w aucie. Dodajmy, że ozonowanie klimatyzacji jest w pełni bezpieczne i ekologiczne, a kierowca po krótkim wywietrzeniu wnętrza pojazdu może ruszać w trasę.

Nabijanie klimatyzacji samochodowej - Poznań

Każda klimatyzacja posiada określoną ilość czynnika chłodniczego. To on zapewnia jej sprawne działanie. Wraz z upływem czasu, a także poprzez wszelkiej maści nieszczelności powstałe w skutek usterki, czynnik chłodniczy może wydostawać się poza układ chłodzenia. Skutkować może to poważnymi awariami samochodu jak chociażby zatarciem sprężarki. W każdym pojeździe konieczna jest więc regularna kontrola i w razie potrzeby serwis klimatyzacji. Najlepiej wybrać do tego sprawdzone miejsce, takie jak serwis klimatyzacji w Poznaniu AUTO ZYK. Sprawdzimy szczelność układu i zadbamy, żeby układ chłodził prawidłowo.

Serwis klimatyzacja Poznań - cennik i potrzebny czas

Koszt pełnego serwisu klimatyzacji to 299 zł brutto dla samochodów osobowych i 399 brutto dla samochodów ciężarowych. Nie uzależniamy od ilości czynnika. Czas, jaki musimy przeznaczyć na uzupełnienie klimatyzacji, nie powinien być dłuższy niż jedna godzina.

Co zrobić, kiedy istnieje podejrzenie, że naprawa klimatyzacji jest tym, czego nie da się uniknąć? Na pewno nie warto rozbierać trudno dostępnego układu i próbować szukać usterki na własną rękę. W razie jakichkolwiek problemów z klimatyzacją zapraszamy do naszej stacji diagnostycznej w Poznaniu, która otwarta jest dla Państwa sześć dni w tygodniu. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy są specjalistami od klimatyzacji samochodowych. Wykonamy zarówno proste naprawy jak i skomplikowany serwis klimatyzacji.