Nowoczesny serwis klimatyzacji przy SKP w Poznaniu

Zapraszamy do Auto Zyk na przegląd i serwis klimatyzacji. Poznań to główny obszar gdzie świadczymy kompleksowe usługi związane z autoklimą. W naszym warsztacie przy stacji kontroli pojazdów w Poznaniu zadbamy o bezawaryjną pracę Twojego układu chłodzenia. Wykonujemy również czyszczenie klimatyzacji w samochodzie poprzez ozonowanie lub metodę ultradźwiękową. Dlaczego warto o regularnie odwiedzać nasz serwis?

Wszystkie układy w samochodzie mają określony interwał serwisowy. Nie inaczej jest z klimatyzacją. Zalecamy, aby przegląd przeprowadzać co najmniej raz w roku - najlepiej na wiosnę. Nasz nowoczesny serwis klimatyzacji w Poznaniu - Grunwald - można odwiedzać przez cały rok.

Klimatyzacja samochodowa - regularny serwis to podstawa

Aby klimatyzacja działała sprawnie i była bezpieczna dla zdrowia, niezbędne jest jej regularne serwisowanie, odgrzybianie i napełnianie. Ponadto okresowy serwis klimatyzacji ma też duży wpływ na jej bezawaryjność. Zaniedbanie wykonywania czynności takich jak nabijanie klimatyzacji czynnikiem chłodniczym, może doprowadzić do poważnej usterki, a koszt naprawy klimatyzacji samochodowej będzie wielokrotnie przewyższał wydatki poniesione na jej regularne serwisowanie.

Czyszczenie klimatyzacji

Często zdarza się tak, że przyjeżdżają do nas klienci, którzy zgłaszają, że po włączeniu klimatyzacji daje się wyczuć nieprzyjemny zapach. Jest to informacja, że w układzie rozwinęły się grzyby i pleśń. W takim przypadku konieczne jest czyszczenie klimatyzacji. Brak działania może powodować poczucie dyskomfortu podczas podróży i przyczynić się do podrażnień układu oddechowego.

Odgrzybianie klimatyzacji

W naszym serwisie klimatyzacji w Poznaniu przeprowadzamy usługę odgrzybiania klimatyzacji. Do układu dostarczane są się środki chemiczne, które mają za zadanie dezynfekować układ. Drobne cząsteczki preparatu są w stanie dotrzeć nawet do najmniejszych zakamarków parownika i nawiewów. Na odgrzybianie klimatyzacji samochodowej w Poznaniu można się umówić telefonicznie lub przyjechać do naszej stacji bez wcześniejszej rezerwacji terminu. Przy okazji odgrzybiania warto pamiętać o wymianie filtra kabinowego.

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej

W naszej ofercie znajdą Państwo również ozonowanie klimatyzacji samochodowej. Za pomocą specjalnego urządzenia - ozonatora - generowany jest ozon, który następnie krąży nie tylko wewnątrz układu klimatyzacyjnego, ale również całego pojazdu. Ozon ma działanie silnie dezynfekujące, co sprawia, że stosując ozonowanie klimatyzacji samochodowej w łatwy sposób można się wszystkich drobnoustrojów i grzybów, które nagromadziły się w kabinie. Dodajmy, że ozonowanie klimatyzacjiprzeprowadzane w naszym serwisie klimatyzacji w Poznaniu jest w pełni bezpieczne i ekologiczne, a kierowca po krótkim wywietrzeniu wnętrza pojazdu może ruszać w trasę.

Napełnianie autoklimy czynnikiem chłodniczym

Każda klimatyzacja posiada określoną ilość czynnika chłodniczego. To on zapewnia jej sprawne działanie. Wraz z upływem czasu, a także poprzez wszelkiej maści nieszczelności powstałe w skutek usterki, czynnik chłodniczy może wydostawać się poza układ chłodzenia. Skutkować może to poważnymi awariami samochodu jak chociażby zatarciem sprężarki. W każdym pojeździe konieczna jest więc regularna kontrola i w razie potrzeby nabijanie klimatyzacji czynnikiem chłodniczym o brakującą wartość. Najlepiej wybrać do tego sprawdzony serwis klimatyzacji w Poznaniu - Auto Zyk. Zbadamy szczelność układu, przeprowadzimy napełnienie i zadbamy, żeby układ chłodził prawidłowo.

Serwis klimatyzacji Poznań - cennik i potrzebny czas

Koszt pełnego serwisu klimatyzacji w naszym punkcie w Poznaniu to 299 zł brutto dla samochodów osobowych i 399 brutto dla samochodów ciężarowych. Nie uzależniamy ceny od ilości czynnika. Czas, jaki musimy przeznaczyć na uzupełnienie klimatyzacji, nie powinien być dłuższy niż jedna godzina.

Naprawa klimatyzacji samochodowej - Poznań nam zaufał!

Co zrobić, kiedy istnieje podejrzenie, że naprawa klimatyzacji jest tym, czego nie da się uniknąć? Na pewno nie warto rozbierać trudno dostępnego układu i próbować szukać usterki na własną rękę. W razie jakichkolwiek problemów z klimatyzacją zapraszamy do naszej stacji diagnostycznej w Poznaniu, która otwarta jest dla Państwa sześć dni w tygodniu.

Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy dla których klimatyzacja samochodowa nie ma sekrtów. Wykonamy zarówno proste naprawy autoklimy jak i skomplikowany serwis.