W największym uproszczeniu, zawieszenie jest zespołem elementów, które mają za zadanie łączyć koła samochodu z jego pozostałą częścią. Posiadając dobre zawieszenie, mamy większą kontrolę nad prowadzonym pojazdem, ponieważ ma on lepszą przyczepność i łatwiej jest nim sterować.

Naprawa zawieszenia w AUTO ZYK

Niezależnie jaki samochód posiadasz, zawsze może zdarzyć się coś, co sprawi, że konieczna będzie naprawa zawieszenia. Sprawdzimy zawieszenie Twojego auta i poinformujemy Cię o przewidzianych kosztach naprawy.

W serwisie przy stacji kontroli pojazdów AUTO ZYK wykonujemy naprawy zawieszenia w autach niezależnie od typu. Jeżeli masz problem z zawieszeniem w swoim samochodzie, to odwiedź nasz warsztat w Poznaniu lub Dąbrowie.

Zawieszenie do naprawy? Pomożemy

Któremu kierowcy nie zdarzyło się wjechać z dużą prędkością w dziurę sporych rozmiarów? Co prawda w ostatnim czasie stan naszych dróg uległ wyraźnej poprawie, ale w Poznaniu wciąż nie brakuje odcinków, które przypominają szwajcarski ser. Wysyp dziur można zaobserwować też po zimie. Wtedy wystarczy chwila nieuwagi, aby wpaść w jedną z nich, co może negatywnie wpłynąć na zawieszenie samochodu.

Jazda po takich wybojach w pierwszej kolejności oddziałuje na łączniki stabilizatorów, które szybciej będą wymagały wymiany. Następnie mogą pojawić się problemy z tulejami wahaczy. Oznacza to, że kontrola i regularna naprawa zawieszenia jest równie ważna jak sprawny układ hamulcowy i trzeba o niej pamiętać.

Jeżeli w trakcie jazdy słychać różnego rodzaju stuki, to bardzo prawdopodobne jest to, że w układzie pojawiły się luzy. W kilka minut możemy sprawdzić zawieszenie - wykonać diagnozę - albo na tzw. szarpakach albo podnośniku. Czasem konieczne jest również wykonanie jazdy próbnej. Przeprowadzana przez naszych mechaników naprawa zawieszenia w Poznaniu łączy w sobie jakość, szybkość wykonania usługi, precyzję i niską cenę. Warto pamiętać, że jakakolwiek ingerencja w zawieszenie, wymiana choćby jednego elementu musi skończyć się regulacją geometrii.