Tłumiki zaliczają się do tych części samochodowych, które są bardzo mocno eksploatowane i często wymagają naprawy lub wymiany. Zarówno naprawa tłumików, jak i ich wymiana, w większości przypadków nie jest bardzo kosztowna.

Co wpływa na trwałość tłumików?

Jak dbać o tłumik, aby służył jak najdłużej? Tak naprawdę na wiele czynników nie mamy wpływu, ponieważ uszkodzenia układu wydechowego spowodowane są w dużej mierze dziurami i wybojami na drogach. Powstałe w ten sposób drgania, mogą doprowadzić do oberwania tłumika. W takim przypadku niezbędna staje się wymiana bądź naprawa układu wydechowego.

Tłumiki – naprawa i wymiana w Poznaniu

Budowa tłumików nie jest skomplikowana. Wszystkie części są ze sobą połączone za pomocą mocnego zacisku. Co w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia? Wówczas konieczna jest naprawa układu wydechowego. Poznań nie może pochwalić się drogami najwyższej jakości, dlatego łatwo o usterkę nawet przy przepisowej jeździe.

Tłumiki poddawane są działaniu wysokiej temperatury, a to z kolei powoduje, że jedną z częstszych usterek jest ich przypalenie. W naszej pracy spotykamy się również z wieloma innymi uszkodzeniami, które powodują konieczność naprawy wydechu.

Na czym polega naprawa tłumika?

W zdecydowanej większości przypadków sprowadza się to do jego spawania. Spawanie tłumików, wykonywane przez naszych doświadczonych pracowników w Poznaniu jest wyjątkowo precyzyjne, co gwarantuje brak problemów z tą częścią samochodową przez długi czas. Na dodatek za usługę nie zapłacisz dużo, ponieważ na naszych Klientów czeka atrakcyjny cennik z najniższymi cenami w okolicy!

Wymiana tłumików - Poznań

Jeśli jest taka możliwość, zawsze staramy się ratować tłumik i go łatać. Dzięki temu pozwalamy zaoszczędzić naszym klientom dodatkowych wydatków. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Zdarza się, że tłumik jest już w takim stanie, że spawanie nie ma sensu i jedyne co można zrobić, to wymienić go na nowy. Kiedy zatem wymiana tłumików jest konieczna? Podamy kilka przykładów.

  • Tłumik nie nadaje się do naprawy, kiedy jest kompletnie skorodowany lub zniszczeniu uległ się jego wkład.
  • Znakiem, że przyszedł czas na wymianę tłumika, jest również oberwanie rury.
  • Zapchany katalizator to też sygnał, że być może należy tłumik wymienić. Jak widać, powodów może być sporo.

Nie każdy musi się znać na mechanice, aby zapewnić sprawność swojego samochodu. W naszym warsztacie w Poznaniu zawsze służymy pomocą, radą, a w razie potrzeby bardzo szybką interwencją. Odwiedź stację kontroli pojazdów w Poznaniu, powierz nam swój samochód i ciesz się komfortową i bezawaryjną jazdą!