Na pewno jednym z ważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie jest olej silnikowy. Odpowiada on za smarowanie silnika, a tym samym jego bezawaryjną pracę. Przy kupnie używanego samochodu radzimy, aby zrobić to niezależnie od zapewnień poprzedniego właściciela pojazdu.>/p>

Nie wiesz, jak to zrobić albo masz wątpliwości, jaki olej będzie najlepszy dla Twojego silnika? W takim razie powierz to zadanie nam. Zapraszamy do naszej stacji kontroli pojazdów w Poznaniu, gdzie doświadczeni specjaliści dobiorą najlepsze jakościowo płyny, a wszystko to w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Działamy dokładnie od czterdziestu lat, przez który to okres zdążyliśmy zdobyć zaufanie i uznanie. Stanowi to dla nas powód do dumy i najlepszą z możliwych formę reklamy.

Oleje rekomendowane dla Twojego samochodu

Kiedy decydujemy się na zakup samochodu w salonie, staramy się o niego jak najlepiej dbać. W związku z tym kierujemy się informacjami, jakie producent zawarł w instrukcji obsługi. Tam zazwyczaj możemy znaleźć marki oleju, jakie są rekomendowane do konkretnego auta. Prawda jest jednak taka, że często wynika to z umowy marketingowej, a nie z troski o żywotność samochodu. Wymieniając olej, kierować powinniśmy się przede wszystkim jego parametrami, a w drugiej kolejności marką. Wymiana oleju w naszej firmie to profesjonalne doradztwo jak i obsługa. Nasi mechanicy doradzą jaki olej najlepiej wybrać, wytłumaczą czym się kierować i wykonają pełen serwis.

Wymiana oleju silnikowego – jaki wybrać?

Na to, jaki rodzaj oleju będzie najlepszy dla Twojego samochodu, duży wpływ ma rocznik auta. Im jest ono nowsze, tym jakość oleju jest ważniejsza. Nowoczesne jednostki są bardzo czułe i sprawują się bez zastrzeżeń wyłącznie wtedy, gdy mają odpowiednio dobrany olej.

Ponadto wybierając olej, powinieneś brać pod uwagę model samochodu, jego przebieg oraz wersję. Aby nie popełnić żadnego błędu, najlepiej zdać się na radę profesjonalistów i na wymianę oleju silnikowego w Poznaniu wybrać nasz serwis przy stacji kontroli pojazdów. Wymiana płynów w samochodzie, w tym oleju, odbywa się u nas bardzo szybko i sprawnie. Odwiedź nas i sam się o tym przekonaj!

Jak często wymieniać olej?

Jeśli chodzi o częstotliwość wymiany oleju, wielu producentów aut zaleca, aby robić to po przejechaniu 10-15 tys. km lub raz w roku. Wiele zależy jednak od warunków eksploatacji, stylu jazdy, przebiegu i wieku pojazdu. Dlatego też uczulamy naszych klientów na to, żeby wymiana oleju silnikowego odbywała się częściej niż po pokonaniu wspomnianej liczby kilometrów. Czasami liczbę tę, należy zmniejszyć nawet o połowę. Dzięki temu można uniknąć awarii silnika i kosztów związanych z naprawą.

Zapraszamy na wymianę oleju i płynów do AUTO ZYK!

Jeżeli wybierasz się na wymianę oleju, płynu wspomagania lub chłodniczego, to pracownicy stacji kontroli pojazdów w Poznaniu czekają na Ciebie, aby kompleksowo wykonać usługę wymiany płynów w Twoim samochodzie.

AUTO ZYK to nie tylko wymiana oleju w Poznaniu. Wykonujemy również usługi uzupełnienia innych płynów eksploatacyjnych. O czym warto pamiętać, aby auto świetnie się spisywało?

Wymiana płynu w skrzyni biegów

Dla użytkowników “automatów” niezmiernie ważna jest wymiana płynu w skrzyni biegów. Ma ona ogromny wpływ na prawidłową pracę samochodu. Wymieniając olej w automatycznej skrzyni biegów, trzeba pamiętać o tym, jak ważna jest jego jakość i sterylność całego procesu. Nawet małe zanieczyszczenia oleju mogą skutkować tym, że przekładnia zacznie pukać lub, co gorsza, w ogóle przestanie zmieniać przełożenia.

W naszej stacji kontroli pojazdów w Poznaniu dbamy, aby wymiana płynu w skrzyni biegu przeprowadzana była w pełni bezpiecznie. Gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby Twój samochód umożliwił bezawaryjną jazdę przez kolejne tysiące kilometrów.

Wymiana płynu hamulcowego

O ważności hamulców w samochodzie nie trzeba nikogo przekonywać. Żeby działały sprawnie, niezbędny jest odpowiedni płyn hamulcowy. W wyniku eksploatacji starzeje się, dlatego aby zapewnić bezpieczne poruszanie się po drodze, niezbędna jest regularna wymiana, która powinna odbywać się średnio co 2-3 lata, ale nasz serwisant sprawdzi czy na pewno jest taka konieczność.

W AUTO ZYK badamy zawartość wody w płynie hamulcowym i na tej podstawie określamy czy zachodzi potrzeba jego wymiany, czy jeszcze można poczekać. W starszych autach istotny jest też stan sztywnych przewodów hamulcowych - ich nadmierna korozja może doprowadzić do pęknięcia i całkowitego wycieku płynu, a wtedy auto w ogóle przestanie hamować. Sprawdzimy więc szczelność układu Twojego samochodu. Zadbamy, abyś mógł podróżować bezpiecznie dla siebie i innych użytkowników ruchu drogowego.

Wymiana płynu chłodniczego

Ważnym płynem w aucie jest płyn chłodniczy. Jego rolą jest zapobieganie temu, żeby silnik się nie przegrzał. Z racji tego, że z czasem traci on swoje właściwości, jego wymianę zaleca się dokonywać co 3 do 5 lat. Nie rzadziej.

W AUTO ZYK rozumiemy jak bardzo istotna jest też okresowa kontrola poziomu płynu chłodzącego oraz sprawdzanie ewentualnych wycieków. Wymiana płynu chłodniczego w naszej stacji w Poznaniu zajmuje zaledwie kilkanaście minut, po których możesz cieszyć się sprawnym i bezawaryjnym samochodem.