Badania psychologiczne kierowców - Poznań

Nasza firma oferuje Państwu możliwość wykonania badania psychologicznego kierowców w Poznaniu. Mamy niezbędne urządzenia i pozwolenia na wykonywanie badań psychotechnicznych dla profesjonalnych, jak i nowych, kierowców.

Po co wykonuje się badania psychologiczne kierowców?

Psychotesty mają za zadanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Testy te sprawdzają reakcje przyszłego kierowcy na sytuacje, które występują w ruchu drogowym. Sprawdzeniu podlega intelekt i osobowość kierowcy, jak i refleks, koordynacja wzrokowo ruchowa, ocena odległości i prędkości, umiejętność widzenia w ciemności, oraz reakcja na olśnienie. 

Przygotowanie do badania psychologicznego

Najważniejsze, co trzeba wiedzieć, to że badanie nie jest egzaminem. Na psychotesty warto przyjść wypoczętym i spokojnym - stresowanie się wynikiem badań jest niepotrzebne. 

Przychodząc na badania, należy ze sobą zabrać skierowanie na badania psychologiczne oraz dokument tożsamości. 

Jeśli robimy psychotesty dla siebie, skierowanie nie jest potrzebne. Jeśli nosimy okulary, to należy je zabrać - to samo tyczy się soczewek kontaktowych. 

Pamiętajmy również, żeby na badania przyjść w obuwiu na płaskiej podeszwie z pełną piętą. Wszelkiego rodzaju klapki czy buty na obcasie mogą utrudniać wykonywanie poszczególnych zadań, co spowoduje pojawienie się niepotrzebnego stresu. Buty powinny być takie, jak do kierowania pojazdem.

Ile czasu trwają psychotesty na kierowcę?

Czas niezbędny do przeprowadzenia badań jest zmienny i zależny od wymaganych testów. Zależnie od tego, czy robimy testy wstępne czy okresowe, a także od tego, jaki rodzaj pracy wykonujemy, testy mogą trwać od pół godziny do nawet półtorej.

Zakończenie badania - jak wygląda?

Zakończenie badania psychologicznego zawsze opiera się na rozmowie z psychologiem. Wyniki są omawiane, po czym następuje wydanie zaświadczenia o zdolności lub niezdolności do wykonywania danej pracy.

Ważność badań psychologicznych

Badania psychologiczne dla kierowców kat b mają inną ważność, niż w wypadku kierowców zawodowych. W kat. b ważność psychotestów jest zazwyczaj bezterminowa, podczas gdy u kierowców zawodowych, ważność badań jest za każdym razem ustalana przez lekarza orzekającego. Ważność badań jest zazwyczaj ograniczona u kierowców zawodowych (w tym kierowców osobistych) oraz u operatorów maszyn i urządzeń. 

Badania psychologiczne kierowców w Poznaniu

Nasze badania skierowane są dla osób, które mają zamiar zarabiać na życie poprzez przewóz osób lub rzeczy, a także dla kierowców którzy utracili swoje prawa jazdy. Ponadto, oferujemy Państwu psychotesty specjalistyczne dla motorniczych i kierowców autobusów. W naszej ofercie mamy także badania psychotechniczne niezbędne w pracy jako operator maszyn i urządzeń, oraz specjalistyczne badanie widzenia zmierzchowego wraz z reakcją na olśnienie. Jeśli poszukujesz profesjonalnego badania psychotechnicznego, to zapraszamy!