Najczęstsze objawy usterki sprzęgła
12 grudnia 2022
Zawód motorniczego – co warto wiedzieć?
16 grudnia 2022
Pokaż wszystkie

Masz problem z katalizatorem? Szukasz mechanika, który podejmie się jego regeneracji w sposób precyzyjny, szybki, a na dodatek nie będzie miał wygórowanej stawki? W takim razie nie mogłeś trafić lepiej. Nasza stacja kontroli pojazdów w Poznaniu, spełni wszystkie Twoje oczekiwania, przeprowadzi wnikliwą ocenę stanu katalizatora, na podstawie której będzie można podjąć decyzję, czy wystarczająca będzie regeneracja katalizatora, czy też jedynym wyjściem pozostaje jego wymiana. Nic nie zostanie zrobione bez Twojej wiedzy, bowiem po ustaleniach wykwalifikowanych pracowników przedstawiony zostanie plan działania oraz kosztorys, na które musisz wyrazić zgodę, aby prace naprawcze mogły wystartować.

Regeneracja katalizatora – dlaczego tak ważna

Katalizator, a mówiąc bardziej precyzyjnie, konwerter katalityczny, obowiązkowo musi się znajdować w każdym samochodzie, który jest dopuszczony do jazdy po polskich drogach. Powodem jest troska o zdrowie mieszkańców i środowisko. Katalizator ma za zadanie oczyszczać spaliny, które następnie trafiają do atmosfery, ze wszelkiego rodzaju szkodliwych substancji. Dzieje się tak za sprawą reakcji, w jaką wchodzą metale szlachetne, które umieszczone są wewnątrz konwertera katalitycznego. Oddziałują na spaliny, które w efekcie mają w swoim składzie znacznie mniej substancji szkodliwych. Jak rozpoznać, że z katalizatorem może dziać się coś niedobrego? Oprócz niepokojącego dźwięku zaniepokoić powinien nas też spadek mocy.

Regeneracja katalizatorów – zalety

Niektórzy boją się napraw uszkodzonych części, z uwagi na to, że wydadzą pieniądze, a problem po krótkim czasie wróci. W odniesieniu do usługi jaką jest regeneracja katalizatorów ryzyko takiego scenariusza jest wyjątkowo małe. Naprawa jest prosta, skuteczna i pozwala na lata dalszej eksploatacji pojazdu, bez konieczności wymiany konwertera katalitycznego na nowy. Jak wygląda przeprowadzana w naszym warsztacie w Poznaniu regeneracja katalizatorów? Otóż, sprowadza się do ich otwarcia, wymienienia wkładu (metalowego lub ceramicznego), a następnie zamknięcia za pomocą wysokiej jakości spawu. Na tym nasza praca się kończy i możemy oddać w ręce klienta w pełni sprawny pojazd z naprawionym katalizatorem. Kolejną zaletą regeneracji jest niewątpliwie cena usługi. Zazwyczaj jest ona o połowę niższa niż w przypadku zakupu i montażu zupełnie nowego katalizatora.

Wymiana katalizatora a jego regeneracja

Niestety nie zawsze można uratować uszkodzony konwerter katalityczny. Wymiana katalizatora jest nieunikniona m.in. wtedy, gdy doszło do uszkodzenia mechanicznego. Wówczas jedyne co nam pozostaje, to znalezienie skupu, który umożliwi sprzedanie zepsutego katalizatora i odzyskanie choć niewielkiej kwoty, którą dołożymy do zakupu nowego egzemplarza. W pozostałych przypadkach, gdy część nie nosi śladów uszkodzeń mechanicznych, wtedy bez najmniejszego problemu można ją zregenerować. Jeżeli nie chcesz tracić czasu i czekać w kolejce, to zadzwoń do nas i umów się na konkretną godzinę!